Масштабування бізнесу – важливе стратегічне завдання. Своїм досвідом поділився відомий підприємець, власник Sonmax Company Кирило Кафтаник, компанію якого в перший рік існування оцінили в 1 мільйон доларів.

З чого почати масштабування

Вибрати стійку модель бізнесу - звідки постійно йде приплив хоч невеликий, але прибутку. Структура фінансів має бути побудована таким чином, щоб був чіткий поділ доходів за продуктами або проектами. Потрібно розуміти процес руху грошей, знати баланс, кешфлоу, p&l.

Виставляйте чіткі цілі Яких висот має досягти компанія через 1 рік? Через 5 років? Наприклад, моя освітня платформа Sonmax "Бізнес з Китаєм. Все включено" за 3 роки масштабувалася до центру з консалтингу, логістики, організації турів. Ми будуємо бізнес-школу в Сіані та розвиваємо безліч інших напрямів бізнесу з Китаєм. Усі цілі було виставлено заздалегідь. Шукайте джерела для фінансування Венчурні фонди, заходи та конференції – накопичення інвесторів. Є ще портали типу Kickstarter. Обов'язково зробіть трек-рекорд своєї компанії. Нині мало інвесторів, які вкладають гроші в ідею. Показуйте хоча б мінімальний оборот компанії протягом 3-6 місяців. Головне, щоб він був стабільним.

Розрахуйте час для масштабування Воно безпосередньо залежить від мети: агресивно чи спокійно пройде цей процес. Але побудувати системний бізнес менш ніж за півроку складно. У кожній структурі по кожному відділу потрібно впроваджувати інноваційні моменти, працювати з командою, шукати "топових" людей, залучати підрядників. Це все досить тяжкий процес, не потрібно вистачати, що завгодно. Імідж – ваше все!

Репутація компанії – в очах клієнтів. Вчасно отримуйте зворотний зв'язок, підвищуйте лояльність та LTV клієнта. Взагалі клієнтський сервіс – це "мастхев". Довіра вибудовується з допомогою комунікації, а комунікація завдяки маркетинговим інструментам. У своїй компанії Sonmax я дуже скрупульозно ставлюся до цих моментів. Забезпечуйте компанії постійне зростання Стабільність залежить від правильних рішень власника. Не завищуйте їх спочатку! Це може знищити компанію, вам потрібний тверезий підхід. Щотижня, місяць заміряйте результати, розумійте "вузькі шийки" і знаходите рішення.

Вивчайте свій ринок, свій блакитний океан Знайте про нього все: постійно навчайтеся, читайте, ходіть на тренінги. Консалтинг у потрібних людей прискорить зростання вашої організації, тому обов'язково знайти ментора. Працюйте з командою Люди важливі у 99%. Співробітники повинні розуміти місію, мету компанії, куди вона рухається, а не пливти за течією. Важливо знайти хорошого операційного директора, щоб чіткий контроль над процесами. І вчасно звільняти деструктивних людей. На чому фокусуватись? Весь фокус на тих потоках, які приносять вашій організації чистий прибуток. У своїй компанії Sonmax я ввів таке правило: "Якщо проект не "заходить" за 6 місяців - міняємо його на інший".