Що потрібно знати, щоб організувати свій бізнес з Китаєм.

Підприємець і засновник компанії Sonmax, експерт з ведення бізнесу з Китаєм Кирило Кафтаник розповідає про тонкощі запуску онлайн-торгівлі з Піднебесної.
E-commerce Solution
2020-12-27 22:21
10 хв читати

Ринок e-commerce в Україні виріс за останній рік на 35%. Чверть онлайн-продажів припадає на торгівлю китайськими товарами. Розкажіть про тенденції розвитку.

Китай — світовий лідер за обсягами ринку e-commerce. Тільки уявіть: продаж на 800 млрд в рік! Ще кілька років тому українські підприємці стояли на місці. Сьогодні ми наздоганяємо їх семимильними кроками, налагоджуємо контакти з їх ринком. Навчилися завозити якісні товари, а не ширвжиток. Споживач зрозумів, що існують інші китайські продукти. Стереотип «Китай — це барахло!» зник.

Що цьому посприяло?

На ринку щільно вкорінилися такі гіганти, як Xiaomi, Lenovo, Huawei та інші. Вони адаптували якість під зростаючі запити світового ринку. Покупець усвідомив, що в Америці — наприклад, на eBay — ті ж товари «Made in China», тільки дорожчі.

Правда, що всі тренди надходять з китайських виставок?

Не всі, але дуже багато! Особливо це стосується техніки. Після масштабної виставки електроніки в Шанхаї новинки відвозять в США і Європу. У листопаді пройде головний промисловий кантонський ярмарок в Гуанчжоу, куди я особисто повезу бізнес-тур. Це клондайк для закупівельників.

Навіть світові бренди відбирають товари в Китаї, а потім вішають свої лейби і лого.

Що потрібно знати, щоб організувати свій бізнес з Китаєм?

Якщо говорити про торгівлю китайськими товарами в Україні, то найголовніше — знайти надійного постачальника, налаштувати логістику, вчасно отримувати товар в цілим та неушкодженим. Ніколи не розслабляйтеся — завжди замовляйте перевірку вантажу до того, як він покине Китай. Якщо отримаєте брак — назад не повернете.

Хто він — китайський постачальник?

Він — максимально націлений на бізнес. При цьому китайці не люблять поспішати і не дозволять це робити вам. Якщо хочете тривалі і довірливі відносини з постачальником — дайте йому час познайомитися з вами, поговорити, притертися. І завжди торгуйтеся!

Як вийти на фабрику безпосередньо?

Дуже багато посередників ховаються за «виробниками». Звертайте увагу на пошту, з якої ведуть переписку. У великих фабрик є корпоративне «мило», стежте, щоб все спілкування велося з нього. Перевіряйте юридичну адресу, місцезнаходження. Найнадійніший спосіб — особисто взяти контакти постачальника на виставці. До речі, трейдери — не завжди погано. Часто вони вибивають кращі умови і ціни, стежать за якістю товару.

Підприємець хоче закуповувати люкс-копії відомих брендів. Де шукати контакти?

З України це складно зробити, прямі виробники ховаються. Потрібно їхати в той же Гуанчжоу — столиці копій світових брендів. Там є все, що ви тільки можете собі уявити!

Як щодо унікальних товарів з Китаю?

Так будь ласка! Домовляйтеся з виробництвом, завозьте, робіть інструкції, упаковуйте, продавайте під своїм брендом — у китайців це вітається, але все впирається в обсяги. Заради дрібної партії спеціально для вас конвеєр не запустять.

Як знайти тренди, які вистрілять?

Є два способи. Повторити за тими, хто вже «зловив хвилю» або довіритися інтуїції. Хочете реальний ексклюзив — вирушайте на виставку і відстежуйте, який стенд збирає натовпи народу і викликає максимальний інтерес.

Назвіть простий алгоритм продажу товарів з Китаю.

Вибрав нішу, замовив товар за вигідною ціною, поставив націнку, до якої включив витрати на логістику і рекламу, запустив рекламу і платформу продажів — отримав прибуток.

Якщо все так просто, чому виходить у одиниць?

Насправді величезна кількість людей роблять на цьому бізнес. Ви навіть не помічаєте, як щодня купуєте товари з Китаю.

Заробляти гроші можна на всьому — від продажу мильниць до великої побутової техніки. Можливо алгоритм дійсно простий, але є свої нюанси. Логістика, пошук постачальників, запуск реклами товару — все це важливо робити з розумом, а не зливати бюджет.

Один з ваших бізнесів — освітня платформа «Бізнес з Китаєм. Все включено». Навіщо ви ділитеся секретами продажів з іншими?

Я давно зрозумів, що на особистому досвіді можна заробляти. Вчити інших, як повторити твій успіх. Чому б і ні? Так робили Джек Ма, Дональд Трамп, Роберт Кіосакі … Я не порівнюю, лише хочу сказати: «Логічно монетизуйте знання».

Скільки потрібно грошей, щоб почати бізнес з Китаєм?

У моїй практиці були учні, у яких зі 100 $ виходило зробити 2000 $ в перший же місяць. Але оптимально мати хоча б 1000 $ стартового капіталу. Знову ж таки — все залежить від особистих умінь. Хтось проходить навчання і каже: «Мені це нічого не дало!». На перевірці виявляється, що людина слухала неуважно, а дій — нуль. Тому я ввів обов’язкові домашні завдання.

Ви виключаєте за невиконання?

Не допускаємо до наступного заняття, поки не «здадуть хвости». Ми хочемо отримати учнів, максимально націлених на створення успішного бізнесу. Це позитивний імідж компанії «Sonmax». І мій в тому числі.

Як відбувається процес навчання на онлайн-курсах «Бізнес з Китаєм»?

8 тижнів живих вебінарів: повне занурення в маркетинг, рекламу, продаж, логістику. Ми вчимо всьому, що допоможе повноцінно стартувати зі своїм бізнесом. Якщо хочеш чогось досягти — обов’язково вийде! Ледарі і любителі швидкої наживи відсіюються у процесі навчання.

Як відбувається процес навчання на онлайн-курсах «Бізнес з Китаєм»?

Кількість брендованої китайської продукції зросте. Відкриється ще парочка потужних порталів суто по китайських товарах. Зростуть офлайн-продажі. Хто почне бізнес з Китаєм вже зараз — буде на гребені хвилі!